פורסם ב מאי 26, 2020 על ידי דורון ניסים אליאב

איך למצוא מוצרים לדרופשיפינג מאליאקספרס

בעייני, מציאת מוצרים למכירה בחנות דרופשיפינג היא אחד מהשלבים היותר כייפים בתהליך. כמי שעושה דרופשיפינג מאליאקספרס, היצע המוצרים האפשרים הוא אינסופי, וזה תמיד כיף לגלות ספק חדש, או מוצר טרנדי כזה או אחר. מן הסתם פשוט לגלוש באליאקספרס ללא מטרה, ולקוות למצוא מוצר טוב – זה לא הדרך הכי יעילה. כעכבר אינטרנט מושבע, וכדרופשיפר ותיק, במהלך הזמן מצאתי כמה כלים שחוסכים הרבה זמן ועבודה, ומאפשרים לי להגיע ישירות למוצרים הבאמת טובים, וגם – לא פחות חשוב, לספקים הטובים.

בגדול אנחנו רוצים כמה שיותר אוטומציה של התהליך, ויש הרבה שירותים וכלים שעושים בדיוק את זה. עדיין – האחריות על למצוא מוצר טוב להעלות לחנות – היא עליינו. במאמר אחר אני סוקר את התהליך של מציאת מקורות אספקה טובים לחנות דרופשיפ.

במאמר אשתף אתכם בתהליך לדוגמא שאני עושה כדי למצוא מוצרים. החל מהגילוי הראשוני, ועד לבחירת המוצר.

שלב ראשון – מציאת מוצר פוטנציאלי

השלב הראשון בתהליך הוא קודם כל למצוא מוצר. ישנם פרמטרים רבים למה הופך מוצר למוצלח – אם למנות כמה מהם:

 • ביקוש – מוצרים טרנדים זה תמיד טוב. ככל שיש יותר ביקוש – יהיה יותר קל למכור.
 • מחיר – מכיוון שאנחנו צריכים להוסיף על המחיר, ומכיוון שלרוב דרופשיפיניג הוא סביב קניה אימפולסיבית, אז מחירים מאוד גבוהים לא טובים לנו. לדעתי ומנסיוני יש טווח אמצע של מוצרים במחיר בין 5 – 50 דולר – אלו הטווחים שמאפשרים לנו להוסיף את הרווח שלנו, אבל עדיין לא להיות בטווח היקר מידי.
 • איכות – של ספק, ושל מוצר. מוצר – אנחנו רוצים שהמוצר יגיע כמה שיותר שלם ותקין, ושהקונה לא יתאכזב מהאיכות (למשל תפרים רופפים או צבע דהוי) – הרי אלינו הוא יבוא בטענות. ספק – אם כבר משהו נדפק, שיהיה עם מי לדבר. מכיוון שאנחנו לא רואים את המוצר או מבצעים את השילוח בפועל, אנחנו נשענים על מדדים של אנשים אחרים שקנו את המוצר (ביקורות) או מקורות אחרים (בהמשך..).
 • ייחודיות – רצוי שזה יהיה משהו לא גנרי. לא מסוג הדברים שאפשר למצוא בחנות הקרובה לביתך.

מן הסתם להתחיל לפשפש באליאקסרס כדי למצוא מוצרים, כיף ככל שיהיה, זה לא הכי יעיל, נקודת התחלה טובה היא מקום כמו insights.alidropship.com

Dropship Insights של ALIDROPSHIP

Alidropship מגדילים ראש ונותנים מידע לא רק על מוצרים טובים למכירה, אלה גם על נישות טרנדיות ועל ספקים טובים. הם באמת התעלו על עצמם וסיפקו ממשק מצויין עם המון מידע. במוצרים אפשר לקבל ממש מידע על מכירות המוצר באליאקספרס ובחנויות דרופשיפ אחרות, ביקורות ועוד…והכי שוס – אם אתם משתמשים בתוסף שלהם אז אתם יכולים לייבא את המוצר ישירות לחנות שלכם דרך התוסף, מבלי לבקר באליאקספרס בכלל! הם מצויינים כבר אמרתי? הרישום הוא חינם, ושימוש בתוסף הוא לא תנאי הכרחי להתחברות.

Alidroship insight - כלי לאיתור מוצרים טובים לדרופשיפינג

בחיפוש המוצרים אפשר לחפש ע"פ קטגוריה ולפלטר ע"פ פרמטרים שונים כמו ניקוד, מס הזמנות מחיר ועוד כל מני פרמטרים מועילים. מכיוון שהחנות שלי עוסקת במוצרים ייחודים ומגניבים ללא שימוש פונקציונלי של ממש (Novelty Items) – כאלה שהייתם מוצאים בחנות מתנות – למשל, ניסיתי את מזלי בקטגוריה FENS MARCH – שזה במילים אחרות – שיט מגניב שלא ממש צריך, אבל הוא מגניב. מוצר אחד ספציפי תפס את עייני – מברשת לניקוי שירותים בצורת דונלד טראמפ OMG 🤩

מידע על מוצר ב DROPSHIP INSIGHT

כמו שאפשר לראות בצילום המסך ALIDROPSHIP INSIGHT מספקים מידע ראשוני על המוצר – ביקורת, נתוני מכירות ואפילו חישוב של רווח אפשרי. אלו רק הערכות כמובן, אבל זה כן נותן צפי כלשהו לכמה יהיה ניתן להרוויח על המוצר.

שלב שני – בדיקה ראשונית בעמוד המוצר

לאחר שמצאתי מוצר מעניין הבדיקה הראשונית שלי היא תמיד סריקה זריזה בעמוד המוצר. ישנם כמה דברים שיכולים לגרום לי לרדת ממוצר או לחלופין להמשיך לבדוק אותו. להלן צ'קליסט זריז:

 • תמונות מוצר – אם אין תמונות טובות זה דיל ברייקר. זה יראה אח"כ לא טוב באתר, או ידרוש ממני הרבה התעסקות בפוטושופ, וגם אז – לא תמיד אפשר להגיע לתוצאה סבירה.
 • וידאו – אם יש וידאו זה מצויין. אפשר גם בו להשתמש לשיפור המרות.
 • מספר הזמנות – גם אם זה נראה מוצר פיצוץ – אם אין הרבה הזמנות (לפחות כמה מאות) אני לא מתעסק. אני אנסה למצוא מוצר מקביל מספק אחר או פשוט ארד לחלוטין מהעניין.
 • ביקורות – לא רק איכות הביקורות – מן הסתם מוצר עם ממוצע של פחות מ 4 זה מסוכן, אלה גם כמות. הביקורת הן אינדיקציה טובה לאיכות המוצר והספק. בנוסף, בגלל שאני משתמש ב ALIDROPSHIP, אני יכול לייבא ביקורות לחנות שלי – וזה עוזר מאוד למכירות. חפשו ביקורות עם תמונות – לפחות 5 – 6. זה גם אינדיקציה עבורכם לאיכות המוצר, וגם, כאמור, ניתן לייצא אותם לחנות שלכם.
 • הודעה ספציפית על אפשרות לדרופשיפינג – במוצרים מסויימים הספק רושם במפורש שהוא עושה דרופשיפינג. צריך לחפש למטה – בתיאור המוצר. אם יש זה מעולה, אם לא – זה לא נורא, אבל זה דורש התייחסות יותר זהירה. במקרים כאלה אני נכנס לפרופיל של הספק לקבל יותר מידע. בכל מקרה אני מצרף להזמנות הודעה שכתובה באנגלית ובסינית שזו הזמנת דרופשיפינג (את נוסח ההודעה אתם יכולים לראות פה – תרגישו חופשי להעתיק ולהשתמש 🙂 )
 • אפשרות למשלוח ePacket – אי-פאקט זו שיטת המשלוח החביבה על דרופשיפרים, ובצדק. היא מאפשרת משלוח מהיר יותר, ביחוד לארה"ב, והכי חשוב – עם מספר מעקב. תמיד תשתמשו בשיטת משלוח עם מספר מעקב!

המוצר שלנו עבר את רוב הבדיקות. יש הרבה הזמנות וביקורת. יש תמונות מוצר באיכות טובה, ואפילו הודעה שהם עושים דרופשיפינג! יש אפשרות למשלוח ב ePacket בעלות סבירה – אפשר להתקדם!

עמוד מוצר באליאקספרס

שלב שלישי – סקירת נתוני הספק והמוצר באמצעות ALIDROPSHIP ו ALIRADAR

כעושים דרופשיפ, רוצים לצמצם עד כמה שניתן את הסיכוי לסיבוכים. לכן חשוב לקבל פידבק נוסף על הספק והמוצר. למזלינו, יש כמה כלים שעוזרים מאוד באיסוף המידע הזה.

ALIRADAR

ALIRADAR זה תוסף לכרום שלא קשור ישירות לדרופשיפינג, אבל מאוד עוזר.

ALIRADAR זה תוסף לכרום שלא קשור ישירות לדרופשיפינג, אבל מאוד עוזר. הוא ניתן להודה בחינם מחנות התוספים של כרום, ויש לו כמה פיצ'רים שימושיים (גם למי שסתם קונה באליאקספרס בשביל הכייף)

 • דירוג המוכר – הוא משקלל כל מיני פרמטרים כמו ממוצע פידבק חיובי, כמה זמן המוכר קיים, מרכז תמונות שקונים שלחו (מהביקורות).
 • מחיר – הוא מספק גרף של תנודות המחיר לאורך זמן
 • נוטיפיקציה על ירידה במחיר – אפשר לבקש ממנו לעקוב אחרי המחיר בשבילכם, ולקבל נוטיפיקציה כשהמחיר יורד. פחות רלוונטי לדרופ, כי רוב התוספים והשירותים לדרופשיפינג מאליאקספרס דואגים עבורכם לעידכוני מחיר, אבל לפעמים זה שימושי אם יש מוצר שנראה לכם ממש טוב, אבל כרגע יקר מידי, או שסתם בא לכם לפנק את עצמכם – אבל רוצים לחכות לירידה במחיר 😉

אלו הנתונים שהתוסף סיפק למוצר שבחרתי. אפשר לראות שהספק קיבל ציון סביר, ושיש ביקורות טובות בסה"כ.

נתוני הספק דרך ALIRADAR

דאבל צ'ק – שימוש בסקירה של ALIDROPSHIP

כמו שציינתי מקודם – אני משתמש בתוסף המצויין לוורדפרס ALIDROPSHIP. הוא מטפל לי בהזמנות, במלאים – אפילו מאפשר לי לקבל עמלת אפיליאיט (AFFILIATE) קטנה על כל הזמנה (מה שנקרא CASHBACK). הוא גם מגיע עם מודל דומה לשל ALIRADAR שסוקר את איכות הספק, המוצר ומרכז את הביקורות עליו. יש לו עוד פיצ'ר שימושי – אפשרות לחפש את המוצר אצל ספקים אחרים.

נתוני הספק דרך ALIDROPSHIP

עד לפה כל הנתונים חיוביים. נשארה עוד תחנה אחת, והיא מרכז הדרופשיפינג של אליאקספרס עצמו. כן כן – לאליאקספרס יש אזור סודי מיוחד לדרופשיפרים.

בדיקה אחרונה ב Aliexpress Dropshipper Center

גיליתי את ה Dropshipper Center לפני כמה חודשים. הוא כלי מצויין ומאוד כדאי להשתמש בו.יש לו כמה פונקציות, לא נעבור על כולם, העיקריות שבהן, והכי רלוונטיות לעניינינו הן 1) ממשק לגילוי מוצרים חדשים, עם נתונים והכל (כמו Alidropship Insight) – רק מן הסתם יותר מדוייקים ו 2) אפשרות לקבל מידע על מכירות של מוצר ספציפי. בגרף למטה אפשר לראות שהמוצר הוא תנודתי לאורך זמן, אבל בפיקים של המכירות נמכרו 100 יחידות ויותר – ככה שיש עניין. הנתונים חשובים אבל מידת ההתאמה של מוצר לחנות תלויה גם בנישה של החנות, וגם בטעם האישי שלכם ובהיכרות שלכם עם הקהל של החנות. לכן בעייני, זה מוצר מעולה, ויש לי הרגשה שהוא ילך טוב.
 Aliexpress Dropshipper Center
השלבים הבאים שאני עושה בנקודה הזו הוא מחקר מילות מפתח, כתיבה של טקסטים, עריכה של תמונות וחומרים גרפים (אם צריך) ואז ייבוא לחנות. על אלו ארחיב אולי בפוסט אחר.

כלים נוספים למציאת מוצרים לדרופשיפינג

תהליך העבודה שתיארתי עד עכשיו חוזר על עצמו בכל מיני אופנים עם כל מיני כלים, אבל העקרון נשאר דומה – איתור מוצר, בדיקה של הנתונים, הערכה – וייבוא לחנות. ישנם עוד כלים ושירותים לא פחות טובים מאלו שכבר ציינו, להלן כמה:

thieve.co

thieve.co מגדיר את עצמו כ"A curated list of the best products from AliExpres", ובעברית (בתרגום משובש) – "רשימה של המוצרים הטובים ביותר מאליאקספרס". בשיטוט ראשוני באתר רואים ישר שאפשר לחפש מוצרים על קטגוריה. בנוסף אפשר לפלטר על פי מוצרים שהתווספו לאחרונה, ע"פ מחיר ועל פי איזה מוצר הוא כרגע Trending. לאחרונה התווספה גם אופציה לפילטור על מוצרים שנשלחים מארה"ב (לחלק מהספקים באליאקספרס יש מחסנים בארה"ב) – נחמד. האתר הוא למעשה סוג של רשת חברתית. אנשים אמיתים שקונים באליאקספרס, חלקם דרופשיפרים (האתר פונה גם לאוכלוסיה זו ומציעה תוכנית מיוחדת בתשלום) יכולים "לגלות" מוצרים, ולחלוק אותם עם הקהילה. גם אתם יכולים להשתתף – נרשמים לאתר ומורידים תוסף לכרום. בכל מוצר מצויין המחיר, כמו ההזמנות וכמה אנשים נתנו לו לייק. חשוב לציין שהלייקים למוצרים הם לייקים פנימיים – מתוך thieve – ואין קשר למספר ההזמנות או לביקורות. זה רק אינדיקציה לכמה אנשים מתוך thieve מצאו אותו מעניין.

AliExpress Seller Finder

מבית Thieve שאותם כבר הכרנו. מדביקים את הלינק למוצר והכלי יתן לכם מוצרים דומים מספקים אחרים. נראה די ראשוני, אבל עם פוטנציאל מעניין.

כלי חמוד, לא יותר מזה. יש לו איזה אופציה חינמית אבל היא נגמרת די מהר.

שירות שמיועד לשופיפי בכלל, לא עובד עם ווקומרס – אבל, יש לו אופציה ל NICHE SPY, שזמינה לכל מי שנרשם (הרשמה חינם). אפשר לקבל מידע על מכירות מחיר דרופ ממוצאים, פופולאריות באליאקספרס וכו'.

aliprice

עוד תוסף נחמד לכרום להשוואה ומעקב של מחירים באליאקספרס ועוד אתרים


איכות המוצר שאתם מעלים לחנות הוא קריטי. לפעמים יש מוצרים שפשוט נמכרים מעצמם – כי הם טרנדיים ואנשים מחפשים אותם באופן אקטיבי או שהם פשוט מיוחדים וקולעים לקהל של הנישה שלכם. מקווה שבאמצעות הכלים שפירטתי פה תוכלו לעשות החלטה יותר מושכלת פעם הבאה שתעלו מוצר לחנות שלכם.

חשבונות יוטיוב שכדאי לעקוב

מקור נוסף למידע על מוצרים מעניינים ניתן למצוא ביוטיוב. יש כמה חשבונות שעניינים בסקירה ובמעקב אחרי מוצרים מעניינים. הם לא תמיד מגובים בנתונים, אבל שווה לעקוב

אם יש עוד כלים או טכניקות שאתם משתמשים בהם כדי למצוא מוצרים – מוזמנים לכתוב בהערות.